Barcode: 0018894461050
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 256.0 kcal |
| Fat | 4.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 46.5 g |
| of which sugars | 7.0 g |
| Fiber | 2.3 g |
| Proteins | 9.3 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Unbleached enriched wheat flour (wheat flour, malted barley flour, niacin, iron, thiamine hydrochloride, riboflavin, folic acid), water, yeast, sugar, soybean and/or canola oil, contains 2% or less of the following: wheat gluten, salt, cultured wheat flour, dough conditioners (sodium stearoyl lactylate, mono and diglycerides, ascorbic acid, enzymes), calcium propionate (preservative), yeast nutrients (monocalcium phosphate, calcium sulfate, ammonium sulfate), wheat starch, soy lecithin, vinegar.
Allergens
gluten
Additives
e282
e300
e322
e322i
e341
e341i
e471
e481
e517
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Avocado vries vers
Jumbo
NOVA 3
Ijsbergsla en veldsla
Jumbo
NOVA 1
Aardappel roosjes
Jumbo
C NOVA 4
Krokante muesli met rozijnen
Jumbo
B NOVA 4
Julienne wortel
Jumbo
NOVA 1
Ijsbergsla
Jumbo
NOVA 4
Ovengroente
Jumbo
A NOVA 1
Brocolli
Jumbo
NOVA 1
Pittige rauwkost
Jumbo
A NOVA 1
Gewassen Spinazie
Jumbo
NOVA 1
Roerbakmix Italiaans
Jumbo
A NOVA 1
Rucola
JUMBO
A NOVA 1