Barcode: 0017400102456
ENRICHED WHITE RICE EXTRA LONG GRAIN
by CAROLINA
Processing
NOVA 1
Environment
Eco-Score D
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 356.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 80.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | — |
Ingredients
Enriched long grain rice [rice, niacin, iron (ferric orthophosphate), thiamin (thiamin mononitrate), folic acid].
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
VITAL-Müsli
Panima
C NOVA 4
Red Paprika Chips
chio
D NOVA 4
Kräutersalz
Bad Reichenhall, Bad Reichenhaller
NOVA 4
Oven Chips : Paprika
Chio
E NOVA 4
CHIO Chips
Chio
C NOVA 3
Apfelschorle
Nürberg Quelle
C NOVA 4
Bio-pan tres cereales
A
Red Paprika Chips
Chio
E NOVA 4
Hot peperoni chips
Chio
D NOVA 4
Corn-Peanut-Snack
Chio, Chio - Intersnack Group GmbH & Co. KG
D NOVA 4
Pumpernickel
Panima
C NOVA 3
Rocky Balboa
Chio
D NOVA 4