Barcode: 0020601411296
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 267.0 kcal |
| Fat | 3.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 53.3 g |
| of which sugars | 6.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Enriched wheat flour (wheat flour, malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), water, sugar, yeast, soybean oil, contains less than 2% of: ascorbic acid, calcium sulfate, salt, acacia gum, enzymes, calcium phosphate, wheat gluten, cultured wheat flour.
Allergens
gluten
Additives
e414
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic traditional bronze cut macaroni product
A NOVA 1
Organic traditional bronze cut macaroni product, conchiglie
A NOVA 1
Olive oil cooking spray
Clover Valley
B NOVA 4
Organic Spaghetti
Justare Vita
A NOVA 1
Organic whole wheat macaroni product
A NOVA 1
Crispy, Sweetened, Whole Wheat & Rice Cereal
Ralston Foods Sales Inc
D NOVA 4
Organic rigatoni macaroni product
A NOVA 1
Organic traditional bronze cut whole wheat macaroni product, penne rigate
A NOVA 1
Cooking Spray
Naturally
B NOVA 4
Organic Farfalle
Justare Vita
A NOVA 1
Oats & Plenty Apple & Cinnamon
Oats & Plenty
A NOVA 4
Mashed Potatoes
Mrs. Grissom's Select
C NOVA 4