Barcode: 0078742009773
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 263.2 kcal |
| Fat | 2.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 42.1 g |
| of which sugars | 7.9 g |
| Fiber | 2.6 g |
| Proteins | 7.9 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Enriched flour (unbleached wheat flour, malted barley flour, reduced iron, thiamine mononitrate [vitamin b1], riboflavin [vitamin b2], niacin [vitamin b3], folic acid), water, sugar, yeast, soybean oil, wheat gluten, salt, mono - and diglycerides, vinegar, calcium propionate (a preservative), calcium sulfate, citric acid, ascorbic acid, cornstarch, sodium alginate, polysorbate 60.
Additives
e282
e330
e401
e435
e471
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Go Pure Bio Organic Chips Classic Rosemary
Yellow Chips
D NOVA 3
Chips Canyon Dille Bieslook
Go Pure
D NOVA 3
Baies de goji
Body And Fit
D NOVA 1
Peanut butter
Body&fit
A NOVA 1
Farine de coco
Body&Fit
C NOVA 1
Organic Peanut Butter Crunchy
Body&fit
A NOVA 1
Classic potato chips unsalted
Go pure
C NOVA 3
Paprika
Go pure
D NOVA 3
Peanut butter Crunchy
Body&Fit
A
Peanut butter original
BODY&FIT
A NOVA 1
Smart Cooking Spray, Kokosöl
Body&fit
B NOVA 4
Go pure salted classic chips
GOPURE
D NOVA 3