Barcode: 3417881212274
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 297.0 kcal |
| Fat | 15.3 g |
| of which saturated | 10.4 g |
| Carbohydrates | 29.4 g |
| of which sugars | 24.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 9.9 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
FROMAGE de chèvre (70 %) (lait origine : UE), airelles (30 %) (airelles séchées, sucre, agent d'enrobage : huile végétale non hydrogénée de tournesol), conservateur : sorbate de potassium.
Allergens
milk
Additives
e202
Related Products in Dairies
Cream cheese, original, original
Winn Dixie, Winn-Dixie Stores Inc.
D NOVA 4
Greek nonfat yogurt
B NOVA 4
Light ricotta cheese
C NOVA 4
Salsa con queso
The Snack Artist, Safeway Inc.
D NOVA 4
String cheese
D NOVA 3
Prestige craveable candy crunch
E NOVA 4
Made With Milk
E NOVA 4
Gouda cheese slices, gouda
D NOVA 3
Cream cheese with garden vegetables
E NOVA 4
Winn-dixie, neufchatel cheese
Winn-Dixie
D NOVA 4
Whipped Heavy Cream
D NOVA 4
Low-Moisture Part-Skim Mozzarella Cheese
FAREWAY
D NOVA 3