Barcode: 8437001476022
Ensalada de algas
by Porto-Muiños
Labels
vegetarian
organic
eu organic
non eu agriculture
vegan
es eco 022 ga
eu agriculture
eu non eu agriculture
green dot
made in spain
Categories
Available in
france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 26.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 1.8 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 36.0 g |
| Proteins | 2.1 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Ingredients*: Algue laitue de mer (Ulva spp.), algue wakame (Undaria pinnatifida) et algue nori (Porphyra spp.),
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Rahmspinat
Beste Ernte, Netto MD
A NOVA 4
Cashew Kerne
Clarkys
B NOVA 1
Feinste Nusskern Mischung
Clarkys
C NOVA 1
Mais-kölbchen süß-sauer
Beste Ernte
D NOVA 3
Knusper Beeren Müsli
BioBio
D NOVA 3
Reis Waffeln Vollmilch-Schokolade
Korn Mühle
E NOVA 4
Datteln
Biobio
C NOVA 1
Citronat
Backfee
D NOVA 4
Orangeat
Backfee
D NOVA 4
Suppen Gewürz
Carat, Netto Marken-Discount
NOVA 1
Paranusskerne
Clarkys
C NOVA 1
Reiswaffeln
Korn Mühle
B NOVA 3