Barcode: 42358367
FANT fruitwist 40
by Fanta
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
contains a source of phenylalanine
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 19.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.5 g |
| of which sugars | 4.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated Water, Fruit Juices From Concentrate 4.4% (Orange 3.4%, Peach 0.5%, Apple 0.4%, Passion Fruit 0.12), Sugar, Vegetable And Plant Concentrates (Carrot, Safflower), Acids (Citric Acid, Malic Aci Sweeteners (Acesulfame K spartame). Preservative (Potassium Sorbate). Natural Flavouring, Stabilisers e of an average (Glycerol Esters Of Wood Rosins,
Additives
e202
e330
e445
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Jus d’Ananas pur jus
Rio d'Oro
D NOVA 1
Choco-Drink
Choceur
Lait d'amande bio non sucré
Nature Active Bio
B NOVA 4
UHT Milchgetränk
Enjoy Free,Milfina
NOVA 4
Schorle Apfel
flirt
C NOVA 4
Thè Verde con Aloe Vera
E NOVA 4
Gyümölcs snack - alma, barack, banán, sárgabarack
Natur aktiv
D NOVA 1
Orzo e caffè
Aldi
NOVA 1
Apfelschorle
Aldi
C NOVA 4
Cappuccino Sucré au goût
Amaroy
NOVA 4
Dinkel-Drink Natur
Zurück zum Ursprung
C NOVA 3
BJ's Restaurant & Brewhouse, BJs Root Beer
BJ's Restaurant & Brewhouse
E