Barcode: 40822938
Fanta 0,5
by Fanta
Processing
NOVA 4
Labels
made in swiss
vins s a i n s
Categories
Available in
austria, belgium, bulgaria, france, germany, hungary, italy, nigeria, romania, spain, switzerland, tunisia, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 46.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 11.4 g |
| of which sugars | 11.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Apǎ, zahăr, sirop de fructoză-glucoză, suc de portocale minimum 5%, dioxid de carbon, acidifiant acid citric conform reţetei, arome naturale de portocale cu alte arome naturale, antioxidant acid ascorbic, coloranți beta-caroten, stabilizator gumă de guar
Additives
e160a
e160ai
e290
e300
e412
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Papaya Nectar Juice, Papaya
Goya
E NOVA 4
Cranberry 100% juice blend
NOVA 4
Black Cherry Caffeine Free Sparkling Water Beverage, Black Cherry
Schnucks
C NOVA 4
Freezable fun pops
Essential Everyday
E NOVA 4
Lime juice
Italia Garden
B NOVA 1
Assorted Flavors Happy Drinks, Assorted
Schnucks
C NOVA 4
Lemon Juice
Concord Foods
B NOVA 3
Energy rush
C NOVA 4
Lemonade From Concentrate
Essential everyday
E NOVA 4
Natural Spring Water
Culinaria
B NOVA 1
Passionfruit Basil Flavored Lemonade, Passionfruit Basil
Greenwise
E NOVA 4
Light lemonade
Essential Everyday
NOVA 4