Barcode: 50112173
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 32.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.7 g |
| of which sugars | 7.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Wasser, Zucker, Orangensaft aus Orangensaftkonzentrat 13%), Kohlensäure, Säuerungsmittel (Citronensäure, Apfel - Säure), Citrusextrakt, Säureregulator Natriumgluconat, Stabilisatoren (E414, E412 und E445), Aroma, Antioxi dationsmittel Ascorbinsäure, Farbstoff Carotin.
Additives
e160a
e290
e330
e412
e414
e445
e576
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Panera Bread, Pepsi, Large
Panera Bread
B
Red Robin, Long Island Iced Tea
Red Robin
E
Sonic, Fresh Banana Shake, Medium
Sonic
E
Baskin Robbins, Gold Medal Ribbon Milkshake, Large
Baskin Robbins
B
TGI Friday's, LaMarca Prosecco, 750 Ml, Bottle
TGI Friday's
E
Red Robin, Raspberry Malt, Monster
Red Robin
E
Wawa, Hot White Chocolate Cookies & Cream Macchiato, 12 Oz
Wawa
C
Long John Silver's, Dr Pepper, Medium, 32 Fl Oz
Long John Silver's
B
LongHorn Steakhouse, White Wine, Glass
LongHorn Steakhouse
B
Chili's, Sierra Nevada Side Car, 10 Fl Oz
Chili's
B
Jack In The Box, Minute Maid Pink Lemonade, 16 Fl Oz
Jack in the Box
C
Jersey Mike's Subs, Gatorade Fruit Punch, Regular, 22 Oz
Jersey Mike's Subs
B