Barcode: 90418938
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 48.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.8 g |
| of which sugars | 11.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Wasser, Zucker, Orangensaft aus Orangensaftionent are Saveruingsmittel: Citronensäure, natürliches Orangenaroma mit Honer, Antioxidationsmittel: Ascorbinsăure, Stabilisator: Guarkernmelhl
Additives
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Gatorade Boisson pour le sport saveur citron 0,5 L
Gatorade
D NOVA 4
Gatorade Lemon Flavour
Gatorade
D NOVA 4
Orzo solubile biologico
Vivi Verde, coop
NOVA 1
Red Orange flavor
Gatorade
D NOVA 4
Boisson sport Orange
Gatorade
D NOVA 4
GATORADE blue
Gatorade
C NOVA 4
Boisson sport Saveur Cool Blue
RINGNES AS
D NOVA 4
Gatorade
Gatorade
D NOVA 4
Saveur Orange Sanguine
Gatorade
D NOVA 4
Tè verde biologico
Coop Italia S. C., Solidal, Solidal Coop
NOVA 1
Te English breakfast
Coop
B NOVA 1
Boisson pour le sport saveur orange
Gatorade
D NOVA 4