Barcode: 0049000028898
Fanta Apple
by Fanta
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
contains gmos
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 48.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.6 g |
| of which sugars | 12.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau gazeifiée, isoglicose, arôines naturels, régulateurs d'acice E330-E296-E331, colorant E150, conservateurs E202-E211 Contient des OGM. Déciaration nutrilionnelle (pour 100nl): énergie
Additives
e150
e211
e296
e331
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Krosse Kerle - Salz & Pfeffer
Heimart
D NOVA 3
Ingwer Shot
viboo
NOVA 1
Krosse Kerle - Tomate & Paprika
Heimart, Krosse Kerle
D NOVA 4
Steinpilze Getrocknet
Pilze Wohlrab
NOVA 1
Eier Spätzle
A
Sanddorn Konfitüre
Rügener Wildsammlungen
D NOVA 4
Getrochnete Pfifferlinge
Wohlrab
A NOVA 1
knusprige Chips Salz
Kaufland, K-classic
D NOVA 3
Risotto Reis
Reishunger
B NOVA 1
Kümmel Ganz
mina
NOVA 1
Natives Olivenöl extra P.D.O. Sitia/Kreta
Kloster Toplu
B NOVA 2
Gedroogde paddenstoelen shiitake
Wohlrab
A NOVA 1