Barcode: 3292090001501
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 26.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.5 g |
| of which sugars | 6.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
EAU GAZÉIFIÉE, SUCRE, ARÔMES, ACIDIFIANT: ACIDE CITRIQUE, COLORANT: ACIDE CARMINIQUE, CONSERVATEUR'. SORBATE DE POTASSIUM, STABILISANT: E452i, ÉDULCORANT: GLYCOSIDES DE STÉVIOL (EXTRAITS DE STÉVIA REBAUDIANA), ANTIOXYDANT: ACIDE ASCORBIQUE
Additives
e120
e202
e300
e330
e452
e452i
e960
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Hummus
Kühlmann
D NOVA 4
Kühlmann getrocknete Tomaten
Kühlmann
E NOVA 3
Bulgursalat mit Kräutern
Kühlmann, Netto MD, Olivano’s
C NOVA 3
Salat-Herzen, 2 St.
G. H. Murciana de Vegetales, S.L.
A
Bio Linsen Curry Bowl
BioCompany
B NOVA 3
Tofu pois chiches
Kühlmann
A NOVA 3
Hummus Trio
Kühlmann
D NOVA 4
Grüne Peperoni gefüllt mit Frischkäsecreme
Kühlmann
D NOVA 3
Bageld
Yummie Bakery
D NOVA 4
Snack bowl vegan
Meine Zeit
C NOVA 4
Ground Master Blend Coffee
Maxwell House
B NOVA 1
Rotkrautsalat
Kühlmann
C NOVA 3