Barcode: 5449000341846
Fanta Forest Berries Flavour
by Fanta
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.2 g |
| of which sugars | 0.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated Water, Lemon Juice From Concentrate (3%), Acids (Malic Acid, Citric Acid). Fruit And Vegetable Concentrates (Carrot, Blackcurrant). Colour (E 150d). Sweeteners (Cyclamates. Acesulfame K. Sucralose). Natural Flavouring. Preservative (Potassium Sorbate). Acidity Regulator (Sodium Citrates).
Additives
e150d
e202
e296
e330
e331
e950
e952
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Disco cols
Cannewitzer
NOVA 4
Johannesbeerschorle
Pretzfelder
D NOVA 4
Wawa, Peppermint Mocha Frozen Cappuccino, 12 Oz
Wawa
D
Rumfrüchtchen
tea FRIENDS
NOVA 4
Naturtrüber Apfelsaft
Klaus Fruchtsäfte
C NOVA 1
Rjaschenka, Milcherzeugnis Aus Joghurt Mit Karamel. ..
Monolith Süd, Зорька Моя
C NOVA 1
mieps Zitrone Minze - fair und frisch
mieps
C NOVA 4
Düshes
Monolith
C NOVA 4
Tropenhimmel
Floragold
NOVA 4
Ostfriesentee
Floragold
Gurke-Rose
Mieps
C NOVA 1
LandArt Apfelsaft trüb
LandArt
D NOVA 1