Barcode: 3292090001303
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 39.9 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.7 g |
| of which sugars | 9.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Eau gazéifiée, sucre, arômes, colorant : E150d, stabilisant : E452in acidifiant : acide citrique, conservateur : sorbate de potassium, édulcorant : glycosides de stéviol (extraits de stevia rebaudiana).
Additives
e150d
e202
e330
e960
Related Products in Beverages
Chocolate Flavour Milk
Asda
C NOVA 4
tesco diet cola
Tesco
C NOVA 4
Stockwell Sugar free Lemonade
Stockwell & Co,Tesco
C NOVA 4
5 Sports Nutrition Energy Gel Orange
High5
E NOVA 4
Brownie flavour milk
Tesco
C NOVA 4
Asda cola
Asda
NOVA 4
Kefir
Asda
B NOVA 4
Low Alcohol Cabernet Tempranillo
NOVA 4
Chocolate Flavour Milk
Tesco
C NOVA 4
Tesco Diet Cola can
Tesco
NOVA 4
Indulgent Drinking Chocolate
Tesco
NOVA 3
Strawberry Flavour Milk
Tesco
C NOVA 4