Barcode: 8851959144169
Fanta Orange flavor
by Fanta,แฟนต้า
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
thailand
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 17.5 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.5 g |
| of which sugars | 4.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
น้ำตาล 4.5% สารให้ก๊าซคาร์บอนไดออกไซด์ (INS290) สารควบคุมความเป็นกรด (INS330) วัตถุกันเสีย (NS211) สารให้ความหวาน (ซูคราโลสและแอชีซัลเฟมโพแทสเซียม) สีสังเคราะห์ (NS110, INS129) แต่งกลิ่นสังเคราะห์
Additives
e290
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Wawa, Mocha Mint Frozen Cappuccino, 16oz
Wawa
C
Starbucks, Featured Dark Roast, Venti
Starbucks
B
Perkins, Sutter Home Chardonnay
Perkins
B
Red Lobster, Lobsterita, Raspberry, Frozen
Red Lobster
E
Papa John's, Rockstar Recovery, 16 Oz
Papa John's
B
Wawa, Regular Iced Coffee, 32 Oz
Wawa
B
Dairy Queen, Cherry Misty Slush, Medium
Dairy Queen
E
Dunkin' Donuts, Iced Tea Unsweetened, Raspberry, Large
Dunkin' Donuts
B
Firehouse Subs, POWERade Zero Lime, 22 Fl Oz
Firehouse Subs
B
Wawa, Hot Chocolate, 20 Oz
Wawa
B
Sheetz, Vanilla Milkshake, Small
Sheetz
E
Joe's Crab Shack, House Cabernet Sauvignon
Joe's Crab Shack
B