Barcode: 54492578
Fanta Orange Mini Can
by Fanta
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
belgium, france, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 19.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 4.5 g |
| of which sugars | 4.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Eau gazéifiée ; jus d'orange à base de concentré (10%) ; sucre, jus de citron à base de concentré (2%) ; conservateur : sorbate de potassium ; arômes naturels d'orange avec d'autres arômes naturels ; édulcorants : acésulfame-K sucralose ; stabilisant : gomme de gaar ; colorant : caroténoïdes
Additives
e160
e202
e950
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Genki ramune blueberry
Genki
E NOVA 4
Sprite
sprite
E NOVA 4
Alkaline water
B NOVA 1
Apple & Elderflower High Juice
M&S
NOVA 4
Diet Coke
Coca-Cola
C NOVA 4
Pera
Placer
E NOVA 4
Levité Manzana 1.5L
Villa Del Sur
D NOVA 4
Aloe Drink
NOVA 4 Eco-Score C
Tonic water
Coca-Cola
E NOVA 4
Acqua Panna Glass Bottle Mineral Water
Nestlé,Acqua Panna,San Pellegrino
A
Zitrone Pur Direktsaft
Hitchcock
B NOVA 1 Eco-Score D
Sweet and sour
Fused by fiona
E NOVA 4