Barcode: 5449000120984
Fanta Orange Zero 2Ltr
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
contains a source of phenylalanine
Categories
Available in
france, spain, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.4 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
carbonated water, orange juice from concentrate (4%), acids (citric acid, malic acid), sweeteners (acesulfame k, aspartame), preservative (potassium sorbate), natural flavourings, vegetable concentrates (carrot, pumpkin), antioxidant (ascorbic acid), stabiliser (guar gum),
Additives
e202
e296
e300
e330
e412
e950
e951
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Lait de croissance BIO 6x1L
Pommette
NOVA 4
Itinéraire des Saveurs Pur jus de raisin blanc la bouteille de 1 l
Itinéraire Des Saveurs
E NOVA 1
Look Lemon Lime PET 1L
Look
D NOVA 4
Jus de citron bio
Bouton d'or
B NOVA 1
Look thé peche 1L
Look
B NOVA 4
NETTO Soda Orange pulpé 2L
Netto
C NOVA 4
Look Thé Pêche PET 20cl
Look
C NOVA 4
Pur jus matin gourmand brique 1l
Paquito
D NOVA 1
Soda Agrumes 2L
Netto
D NOVA 4
Soda Orange 2L
Netto
D NOVA 4
Look pulp' Orange PET 1L
Intermarché, Look
C NOVA 4
Sirop Citron BIO 50cl
Paquito
NOVA 4