Barcode: 54493353
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 552.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 100.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
CARBONATED WATER, SUGAR, ACIDULANT: CITRIC ACID (E330), STABILISERS: MODIFIED FOOD STARCH (E1450), SUCROSE ACETATE ISOBUTYRATE (E444) AND GLYCEROL ESTER OF WOOD ROSIN (E445), FLAVOURING, PRESERVATIVE SODIUM BENZOATE (E211), PERMITTED SWEETENING SUBSTANCES: ACESULFAME-K (E950) AND SUCRALOSE (E955), COLOURANTS: CARAMEL (E150d) AND SUNSET YELLOW FCF (E10). THIS FOOD CONTAINS ACESULFAME-K (E950) AND SUCRALOSE (E955) AS PERMITTED SWEETENING SUBSTANCES
Additives
e110
e1450
e150d
e211
e330
e444
e445
e950
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Papa John's, Gatorade Mango Xtreme, 20 Oz
Papa John's
B
Sprite
Sprite
D NOVA 4
Chocolat en poudre 32%
Cémoi
NOVA 3
IHOP, Iced Coffee, Mocha
IHOP
E
Starbucks, Teavana Shaken Iced Black Tea, Trenta Iced
Starbucks
B
Kanterbräu 6X33CL CAN KANTERBRAU 4.2 DEGRE ALCOOL
Kanter, Kanterbraü, Kronenbourg
NOVA 4
KFC, Tropicana Twister Orange, 16 Fl Oz
KFC
C
Kanterbräu 75CL KANTERBRAU 4.2 DEGRE ALCOOL
Kanterbräu
NOVA 4
Cacao en poudre
Cémoi
NOVA 4
Boisson rafraîchissante aux extraits végétaux
Coca-Cola
E NOVA 4
Génépi des Alpes
Cherry Rocher