Barcode: 0049000014266
Fanta Strawberry
by Fanta
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france, germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 51.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 13.5 g |
| of which sugars | 13.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
CARBONATED WATER, HIGH FRUCTOSE CORN SYRUP, NATURAL FLAVORS, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE (TO PROTECT TASTE), RED 40.
Additives
e129
e211
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
South beach
NOVA 4
Passion Fruit with Tumeric
Bruce Cost Ginger Ale
E NOVA 3
Chocolate Blackout Cold Brew Coffee, Chocolate Blackout
NOVA 3
Mushroom Cola
DRAM
B NOVA 4
kombucha
humm
D
Organic Chocolate Flavor Raw Vegan Protein Drink, Organic Chocolate
System ls
E NOVA 4
Peach Soda, Peach
Polly's pop
E NOVA 4
Vanilla Flavor Organic Vegan Protein Drink, Vanilla
System ls
D NOVA 4
Bière Ipa
Sober Carpenter
B NOVA 4
Bière
Sober Carpenter
B NOVA 1
PROBIOTIC KEFIR CULTURED WHOLE MILK
Alexandre FAMILY FARM
C
Cold Brew Coffee
Blue Bottle Coffee
B NOVA 1