Barcode: 8001420010916
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 351.0 kcal |
| Fat | 1.4 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 76.2 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | 1.9 g |
| Proteins | 7.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Risi BLOND, VENERE E ROSSO
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Seasonal loaf
D NOVA 4
Red, White & Blueberry Seasonal Loaf Baked With Cranberries, Blueberries And Dusted With Flour, Red, White & Blueberry
La brea bakery
D NOVA 3
Parisian bread
C NOVA 4
La brea bakery, loaf bread, salted caramel pecan
La Brea Bakery, Aryzta Llc
D NOVA 4
Fortuna wheat loaf
B NOVA 3
Sourdough baguette
C NOVA 3
La brea bakery, multigrain naan, authentic flatbread
La Brea Bakery, Aryzta Llc
C NOVA 4
French demi baguettes
La Brea Bakery, Aryzta Llc
D NOVA 3
Three cheese semolina garlic loaf
D NOVA 4
Single origin heirloom wheat
B NOVA 3
La brea bakery, roasted naan, authentic flatbreads, garlic
La Brea Bakery, Aryzta Llc
C NOVA 4
Honey Sesame Loaf, Honey Sesame
La brea bakery
C NOVA 3