Barcode: 7613269301875
Fantastic Cherry
by Tea Time
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
sustainable farming
utz certified
Categories
Available in
france, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.6 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Hibiscus, composants de pommes, cynorrhodons, écorce d’orange, arôme (cerises), feuilles douces de mûrier, granulé de jus de cerises 0,1% (maltodextrine, jus de cerises concentré)
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Buntes Gemüse Trio
iglo
A NOVA 1
Röst Gemüse Steak mix
iglo
B NOVA 3
Creme Spinat, Bärlauch
Iglo
C NOVA 4
Zarte Mischung
iglo
A NOVA 1
Gnocchi Spinaci
Iglo
C NOVA 4
Cremespinat
Iglo
NOVA 4
Buttergemüse
iglo
C NOVA 3
Junge Fisolen
iglo
A
Broccoli
iglo
A NOVA 1
Röstgemüse Provence
iglo
D NOVA 3
Sojabohnen
iglo
A
Junge Erbsen
Iglo
A NOVA 1