Barcode: 0691355880067
Fantastic Classic Lollipops
by Hammond's
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 83.3 g |
| of which sugars | 66.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, citric acid, natural & artificial flavor, artificial colors (blue 1, red 3, red 40, yellow 5)
Additives
e102
e127
e129
e133
e330
Related Products in Snacks
Cinnamon & brown sugar sweet potato chips
clancy's
E NOVA 4
Chocolate figures
E NOVA 4
Semi-Sweet Chocolate Morsels
Baker's Corner
E NOVA 4
Sweet Chili Flavored Brown Rice Crisps
live G free
D NOVA 4
Sweet Salty Nut Granola Bars
Millville
E NOVA 4
Sweet & Salty Nut Cashew Granola Bars
Millville
D NOVA 4
Blueberry Fruit & Grain Soft Baked Bar
Millville
NOVA 4
Belgian Chocolate Waves
Choceur
E NOVA 4
Toaster Tarts
Millville Toaster Tarts, Aldi
E NOVA 4
Fruit & Grain Soft Baked Bar
Aldi
D NOVA 4
Sweet and Saltynut granola bars
Millville
E NOVA 4
Pumpkin Seed Tortilla Chips, Pumpkin Seeds
D NOVA 3