Barcode: 0656750747926
Fantastique Tradicional
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
no gluten
kosher
vegan
refrigerated
sin tacc
Categories
Available in
argentina, bolivia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 205.0 kcal |
| Fat | 17.0 g |
| of which saturated | 3.7 g |
| Carbohydrates | 9.7 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | 1.7 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Agua, almendras, aceite vegetal interesterificado, almidón, sal, REGULADOR DE ACIDEZ (ácido cítrico INS 330), ESPESANTE (goma guar INS 412).
Allergens
nuts
Additives
e330
e412
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic apple juice
North Coast
C NOVA 1
Honeycrisp Applesauce
North Coast
A NOVA 1
Organic Gravenstein Apple Juice
Manzana Products Co Inc, North Coast
E
Berry fruit salad
By Sainsbury's
C
Organic Gala Apple Juice
Manzana Products Co Inc, North Coast
E
Organic applesauce
North Coast
A NOVA 1
Organic apple juice
NOVA 1
Organic Apple Juice
Manzana Products Co Inc, North Coast
C NOVA 1
Kids organic apple juice drink
North Coast
B NOVA 1
Organic honeycrisp apple juice
Manzana Products Co Inc, North Coast
D
Organic apple sauce
North Coast
C
Organic Apple Juice
Manzana Products Co Inc, North Coast
C NOVA 1