Barcode: 4820042650737
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 325.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 81.2 g |
| of which sugars | 68.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sucre, sirop de glucose, gélifiant pectine, correcteur d’acidité E330, arôme, colorants: E141, E163, E160a, E100
Additives
e100
e141
e160a
e163
e330
e440
Related Products in Frozen Foods
Chicken Yassa
Ayo Foods
A NOVA 4
Pizza Bites
Snow Days
E NOVA 3
Sweet potato super fries
Actual Veggies
C NOVA 4
Purple sweet potatoes super fries
Actual Veggies
C NOVA 3
Cauliflower mac & cheese bowl
Tattooed chef
C NOVA 4
Korean-Inspired BBQ Chicken
Saffron Road
B NOVA 3
Enchilada Bowl
Tattooed Chef
C NOVA 4
Korean-Inspired BBQ Chicken Meatballs
Saffron Road
B NOVA 4
Bbq Beef Chilli Pressure Cooker Meals, Bbq Beef Chili
Tiller & hatch
A NOVA 4
Mediterranean Herb Salmon Bowl
Scott & Jon’s
B NOVA 4
Smoked Ham & Swiss Cheese Pockets
La Boulangerie
E NOVA 4
Flame grilled Angus beef patties
Quick N’ Eat
D NOVA 4