Barcode: 9310974005446
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 345.4 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 81.0 g |
| of which sugars | 54.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.8 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
16 mg 200 mg sodium fruit flavoured candy. ingredients listing: glucose and fructose syrup, sugar, wheat flour (gluten), starch (corn), vegetable fat (palm), acidity regulators (296, 270, 325, 330, 331), salt, emulsifier (471), flavours, humectant (422), concentrates (radish, apple, blackcurrant), colours (e100, e133). allergen contain wheat, gluten. store in a cool and dry place may contain traces of soy, mustard conr 5 e e
Allergens
gluten
Additives
e100
e133
e270
e296
e325
e330
e331
e422
e471
Related Products
Candy bar
E NOVA 4
Nesquik Chocolate Lowfat Milk
Nestle
NOVA 4
Syrup
E NOVA 4
Peanut butter cups
E NOVA 4
Leche nido
Nestle
E NOVA 4
Peanut butter crisp bar
E NOVA 4
Ready to drink low fat chocolate milk
Nesquik
C NOVA 4
Cinnamon Churro Flavor
Nesquik
NOVA 4
Peanut butter cups
E NOVA 4
Candy bars
E NOVA 4