Barcode: 5999565695422
Fantasy mango - passion fruit
by Stühmer
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
no preservatives
vegan
no colorings
Categories
Available in
hungary
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 569.0 kcal |
| Fat | 36.6 g |
| of which saturated | 23.0 g |
| Carbohydrates | 59.1 g |
| of which sugars | 51.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, cocoa butter, mango-passion fruit powder 15% (maltodextrin, mango puree, passion fruit puree), emulsifier: sunflower lecithin.
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Chin Chin
Jafro Foods
E NOVA 4
Barre énergétique - L’Échauffement
PureFood
NOVA 3
Skittles goût tropical
Skittles
E NOVA 4
Colossal style pork cracklins
E NOVA 3
Slim And Trim Snacks, Kale Chips, A Chocolate Granola Flavor
Lam's Foods Inc.
E NOVA 3
Seaweed Crisps Cheese Flavour
Emily
D NOVA 4
Biscuit mix
NOVA 3
Violet Milk
Ocelot
E NOVA 3
Blood orange
Ocelot
E NOVA 3
Black cherry
Ocelot
E NOVA 3
Indulgence
Applied Nutrition
D NOVA 4
Coconut Chin Chin
Jafra
E NOVA 4