Barcode: 0651433632001
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 344.0 kcal |
| Fat | 1.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 78.1 g |
| of which sugars | 46.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 1.6 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Glucose syrup, sugar, wheat flour, modified corn starch, malic acid, lactose, palm fat, citric acid, lactic acid, sodium lactate, trisodium citrate, salt, mono and diglycerides, artificial flavor, glycerin, color: fd&c blue no. 1, fd&c yellow no.5, fd&c red no. 40, titanium dioxide.
Allergens
gluten
milk
Additives
e102
e171
e270
e296
e325
e330
e331
e331iii
e422
e471
Related Products in Snacks
Marzipan
dennree
D NOVA 4
Hazelnuts waffeln
Denree
E NOVA 4
Ingwerstäbchen Zartbitter
Dennree
E NOVA 3
Cracker Sesam
Gustoni
D NOVA 3
Tortillachips gesalzen
Dennree
C NOVA 3
Kuvertüre Zartbitter
Dennree
NOVA 3
Cracker Tomate
Dennree, Gustom
D NOVA 3
Edel-Nougat
Dennree
E NOVA 3
Kakao-Waffeln
Dennree
E NOVA 4
Winterschokolade Gebrannte Mandel & Orange
Dennree, Meybona
E NOVA 3
Zimt Sterne
Dennree
E NOVA 4
Weizen-Vollkorn Salzstang Demeter
dennree
E