Barcode: 6430056289670
Fantasy vibe - orange
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
Available in
finland, ireland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 3.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Carbonated Water, Taurine, Caffeine (0.03%), Glucuronolactone, Extracts of Guarana, Green tea and Ginger, Vitamins (Riboflavin (B2), Niacin (83), Pantothenic Acid (B5), B6, Biotin (B7), B12, Vitamin C), Acid (Citric Acid), Colour (Beta Carotenes). Vegetable Oils (Coconut, Rapeseed), Stabiliser (E1450), Natural Flavourings, Sweeteners (Sucralose, Acesulfame K). Contains 200 mg caffeine per 355 ml can.
Additives
e1450
e160a
e160ai
e330
e950
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Infinite IPA
Epic AF Ales
NOVA 1
S'mores Latte
La Colombe
B NOVA 4
Tart Cherry Juice
Antioxidant Solutions
E
MOCHA DRAFT LATTE
La Colombe Coffee Workshop
B NOVA 4
Ginger and Turmeric Spiced Chai
Wissotzky Tea
B NOVA 4
Milk
Alloro Family
B NOVA 1
the coffee
NOVA 1
Draft Latte Double Cold Brew with Oatmilk
La Colombe
C NOVA 4
momo
Momo
C NOVA 1
Draft Latte Vanilla
La Colombe
D NOVA 4
Bloody Brilliant Juice, Bloody Brilliant
Back pocket provisions
NOVA 4
Tropi licious citrus punch orange
D NOVA 4