Barcode: 5425001017423
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 566.0 kcal |
| Fat | 35.0 g |
| of which saturated | 22.0 g |
| Carbohydrates | 52.0 g |
| of which sugars | 52.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.4 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Sucre, beurre de cacao, LAIT entier en poudre, LAIT écrémé en poudre, masse de cacao, émulsifiant: Lécithine de tournesol, arôme (s): arôme naturel de vanille, E160c. Peut contenir des traces de SOJA Chocolat au lait contient matière de cacao 32% au minimum, matière de lait 27% au minimum,
Additives
e160c
e322
e322i
Related Products in Snacks
Golden cherry filled chocolates, golden cherry
E NOVA 4
Oyster crackers
White Rose Food Corp.
E NOVA 4
Mieszanka krakowska
Wawel
NOVA 4
Zpc milanowek, luxury cream fudge
D NOVA 4
Wholly rollies
D NOVA 1
Zpc milanowek, cocoa cream fudge
D NOVA 4
Strawberry Filled Candy, Strawberry
Truskawkowe
E NOVA 4
White rose, saltine crackers, unsalted
White Rose
C NOVA 4
Candies With Filling
Kukulki
E NOVA 4
Unsweetened Apple Sauce
White Rose
A NOVA 1
White rose, butter popcorn
White Rose
E NOVA 4
Peanut Pralines In Chocolate, Peanut Pralines
Michalki
E NOVA 4