Barcode: 3413900000242
Far breton
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
produced in brittany
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 204.0 kcal |
| Fat | 4.2 g |
| of which saturated | 2.3 g |
| Carbohydrates | 36.9 g |
| of which sugars | 20.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.5 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
_LAIT_ entier fermier, pruneaux dénoyautés 16 %, _ŒUFS_ entiers, farine de froment (_GLUTEN_), Sucre, rhum, sel de Guérande, arôme vanille, conservateurs: E200, E202.
Allergens
gluten
Additives
e200
e202
Related Products in Snacks
Decadent variety cheesecake
E NOVA 4
The Father's Table, Fluffy Vanilla Cake Roll, Mixed Berry
The Father's Table Llc
D NOVA 4
The Father's Table, New York Style Cheesecake
The Father's Table Llc
E NOVA 4
Fruit n creme sampler cheesecake
The Father's Table Llc
E NOVA 4
Original Smooth And Creamy Cheesecake With A Rich Graham Cracker Crust, Original
The furlough cheesecake
E NOVA 4
The father's table pumpkin roll cake with a sweet
E NOVA 4
Strawberry, Chocolate, And Lemon Platter, Strawberry, Chocolate, And Lemon
The father's table
E NOVA 4
Fruit swirl variety cheesecake
E NOVA 4
Original moose tracks cheesecake
E NOVA 4
Sweet Potato Cheesecake, Sweet Potato
The furlough cheesecake
E NOVA 4
Winter variety cheesecake, pumpkin swirl, tuxedo, pecan pie, and red velvet swirl
E NOVA 4
The Father's Table, Orange Dreamsicle Roll
The Father's Table Llc
E NOVA 4