Barcode: 3337040002518
Far Breton nature
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
green dot
produced in brittany
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 227.0 kcal |
| Fat | 7.5 g |
| of which saturated | 4.6 g |
| Carbohydrates | 34.0 g |
| of which sugars | 22.0 g |
| Fiber | 1.1 g |
| Proteins | 5.3 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Lait frais fermier, sucre de canne, farine de blé, oeufs entiers, crème fraîche, eau, sel, conservateur E202
Allergens
eggs
gluten
milk
Additives
e202
Related Products in Snacks
Spicy tree oyster mushroom jerky
E NOVA 3
Alfajores de donde de leche y merengue
El Piave
E NOVA 4
French pure butter cookies
Pierre biscuiterie
E NOVA 3
Tortilla chips
Carrefour BIO
C NOVA 3
Harina de arroz
Scientiffic Nutrition
NOVA 4
Strawberries & Cream Smash Crispy Dipped Marshmallow Rice Treats, Strawberries & Cream
C NOVA 4
Lardon chevre
Heavenly Hunks
C NOVA 4
Barrita de cacao Serovance
Serovance, ysonut
NOVA 4
joe & gerry's
protella
E NOVA 3
Animal Kingdom
Kraš
E NOVA 4
crunch
Nestlé
Mom's apple pie bar
E NOVA 4