Barcode: 3337040000835
Far Breton Pruneaux
by Bertel
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
green dot
produced in brittany
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 247.0 kcal |
| Fat | 5.5 g |
| of which saturated | 3.4 g |
| Carbohydrates | 43.0 g |
| of which sugars | 29.8 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 5.1 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
_Lait_ frais 31%, sucre de canne, pruneaux dénoyautés 14%, farine de _blé_, _oeufs_, crème, sel, conservateur E202
Allergens
eggs
gluten
milk
Additives
e202
Related Products in Snacks
Gummy Bunny Candy
Maud Borup
D NOVA 4
Gummy Bear
Target
D NOVA 4
Chewy Candy
Target
D NOVA 4
Sour Drops Chewy Candy
Target
E NOVA 4
Toasted s'more cake in a jar mix with cake mix & marshmallows
Target
NOVA 4
Cotton Candy
Maud Borup Inc
E NOVA 4
Gummy Bunny Candy
Maud Borup
D NOVA 4
Gummy Wreaths Chewy Candy
Target
E NOVA 4
Gummy Bunny Candy
Maud Borup
D NOVA 4
Cake In A Jar Mix
Target
NOVA 4
Peppermint bark with crunchy peppermint bits
Target
E NOVA 4
Brownie Mix
Target
NOVA 4