Barcode: 8906010500573
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 589.0 kcal |
| Fat | 38.9 g |
| of which saturated | 14.0 g |
| Carbohydrates | 40.9 g |
| of which sugars | 8.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 15.2 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
POTATO (75%), ROASTED PEANUT (12%), EDIBLE VEGETABLE OIL (PALMOLEIN), SUGAR, ROCK SALT, SPICES & CONDIMENTS (CHILLI, CORIANDER, CUMIN, TURMERIC, DRY MANGO, CLOVE, CAROM SEED, GINGER, CINNAMON, CARDAMOM, NUTMEG, MACE, BAY LEAVES).
Related Products in Frozen Foods
Green Bean Casserole With Fried Onions
Open Nature
C NOVA 4
Organic quinoa with zucchini and sweet potato blend
B NOVA 3
Organic Quinoa With Kale And Brown Rice
O Organics
C NOVA 3
Organic shoestring french fried potatoes
O Organics
B NOVA 1
Buffalo style wings
D NOVA 4
Honey bbq glazed wings
D NOVA 4
Potato Puffs
C NOVA 3
brown rice
O organics
NOVA 1
Organic mediterranean style quinoa with brown rice
O Organics
C NOVA 3
Organic vegetable potstickers
Organics
C NOVA 4
Chicken & vegetable organic potstickers
Organics
C NOVA 3
Carne de res beef empanadillas
D NOVA 4