Barcode: 0074734700680
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 44.4 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.1 g |
| of which sugars | 10.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Purified water, fructose, aloe vera gel, sugar, honey, artificial guava flavor, citric acid, calcium lactate, sodium citrate, vitamin c, gellan gum, cochineal extract, aloe vera gel powder, turmeric color.
Additives
e100
e327
e330
e331
e418
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Asperges vertes miniatures
Marque Repère, Notre Jardin
A NOVA 3
Arachides coques grillées
Marque Repère, Couleurs Vives
A NOVA 1
Abricots moelleux
Marque Repère, Couleurs Vives
C NOVA 3
Pulp orange rouge
Marque Repère, Pulp Orange
E NOVA 4
Gansettes
Marque Repère, Turini
A NOVA 1
Penne Rigate
Marque Repère, Turini
A
Amandes en poudre
Marque Repère, Couleurs Vives
A NOVA 3
Tartines craquantes froment
Marque Repère, Épi d'Or
B NOVA 3
Turini Farfalle
Marque Repère, Turini
A NOVA 1
Pâte feuilletée pur beurre
Marque Repère, Tablier Blanc
E NOVA 3
Amandes Effilées
Marque Repère, Couleurs Vives
A NOVA 1
Penne Rigate
Marque Repère, Turini
A NOVA 1