Barcode: 3273220188088
Farce végétale
by Sojade
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
no preservatives
vegan
green dot
made in france
the vegan society
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 114.0 kcal |
| Fat | 4.5 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 2.6 g |
| of which sugars | 2.1 g |
| Fiber | 3.5 g |
| Proteins | 14.0 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Farine protéique de soja (1) rehydratée 60 % oignon, tofu 10% (eau, graines de soja* (1) réhydratée 60% agent de Coagulation: chlorure de magnésium marin), concentré de tomate, eau, huile d'olive vierge extra",fibres de soja* (1), persil", bouillon de légumes* (dont céleri), jus concentré d'oignon,sel de Guérande, poivre blanc"
Allergens
celery
soybeans
Related Products in Stuffing
Sage and onion stuffing mix
Savers
C NOVA 3
Sage & Onion Stuffing Balls
Aunt Bessie's
D NOVA 3
Farce à Légumes Pur Porc
Auchan
E NOVA 4
Haché de pois chiche
l'Atelier V
A NOVA 3
Sage onion stuffing
Aldi
C NOVA 3
Paxo Sage & Onion Stuffing Mix
Paxo
C NOVA 3
Stuffingmix Sage&Onion 85g Paxo
Oluf lorentzen as
C
Sage & Onion Stuffing Mix
Quixo
C NOVA 3
Gluten-free sage onion stuffing mix
Paxo
C NOVA 4
Sage & Onion Stuffing Balls
Aunt Bessie's
C NOVA 4
Sage And Onion Stuffing
Aldi
D NOVA 3
Sage & onion Stuffing
Paxo
C NOVA 3