Barcode: 3760153801059
Farcement savoyard
Processing
NOVA 3
Labels
no preservatives
artisanal production
green dot
no colorings
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 338.7 kcal |
| Fat | 24.9 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 23.4 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.1 g |
| Salt | — |
Ingredients
Lard de Pays de Savoie (23%), pommes de terre, crème liquide, oeufs, raisins sec et pruneaux.
Related Products in Canned Foods
Spaghetti rings pasta with meat balls
B NOVA 4
Fresh finds, chicken broth
B NOVA 4
Fortune, clear broth, chicken, chicken
Fortune
B NOVA 4
Smoked wild alaskan salmon spread
D NOVA 3
Smoked salmon spread
D NOVA 4
Premium grilled chunk white chicken
B NOVA 4
Premium chunk white chicken in water
A NOVA 4
Chicken stock, chicken
B NOVA 4
Pasta rings in tomato and cheese sauce
C NOVA 4
Vegetable broth, vegetable
C NOVA 3
Tyson, premium chunk white chicken
A NOVA 4
Cream of celery condensed soup
C NOVA 4