Barcode: 8004905550280
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 390.0 kcal |
| Fat | 15.7 g |
| of which saturated | 10.4 g |
| Carbohydrates | 55.0 g |
| of which sugars | 38.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.2 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Sucre, farine de blé, eaufs frais, matières grasses végétales (palme), sirop de h glucose-fructose, jus d'abricot (4,9%), lait écrémé, lait écrémé ( en poudre, protéines du lait, arômes, émulsifiants: mono - et l diglycérides d'acides gras (palme), lecithine de soja, poudres à lever: carbonates d'ammonium, carbonates de sodium, diphosphates, sel, correcteur d'acidité: acide citrique, stabilisant: pectine, conservateur: sorbate de potassium.
Allergens
gluten
milk
soybeans
Additives
e202
e322
e322i
e330
e440
e450
e471
e500
e503
Related Products in Snacks
White fudge animal cookies, white fudge
Market Pantry
E NOVA 4
Roasted almonds
C NOVA 3
Roasted jumbo cashews
Archer Farms
E
Simply with peanuts, raisins, m&m's milk chocolate candies, almonds & sweetened cherries trail mix, simply trail
Simply, Target Brands Inc.
E NOVA 4
Peanut Butter Filled Pretzels
Market Pantry
E NOVA 3
Raw almonds
C NOVA 1
Deluxe roasted mixed nuts
D NOVA 3
Roasted pistachios
D NOVA 3
Popcorn trio, caramel, cheese & original
Market Pantry, Target Stores
E NOVA 4
Honey cinnamon almonds
D NOVA 4
Unsalted raw mixed nuts
C NOVA 1
Butter Crunch Cashews
Target Stores
E NOVA 4