Barcode: 0039466001177
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 536.0 kcal |
| Fat | 28.6 g |
| of which saturated | 14.3 g |
| Carbohydrates | 60.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Corn flour, water, lime, cottonseed oil, cayenne pepper, salt citric acid. contains yellow fd&c #6 yellow fd&c #5 and fd&c red #40
Additives
e129
e330
Related Products in Snacks
Protein Bar
Lidl
NOVA 4
Pätkismunkki
Fazer
D NOVA 4
Barretta proteica Fragola e Cacao
Protein Bar
NOVA 4
Edel Nougat Zapfen
Favorina, Lidl, Wergona Schokoladen
E NOVA 4
Protein Bar Cookie & Cream Flavour
Ironmaxx Nutrition GmbH & Co.
NOVA 4
Lebkuchen Oblaten Schokolade
Favorina
E NOVA 4
Fior Di Grano
Lidl
D NOVA 4
Macarons de coco
Sondey
E NOVA 4
Figures de Noël chocolat
Favorina, Lidl
E NOVA 4
Choco Lolly
Favorina
E NOVA 4
Amaretti
Italiamo
E NOVA 4
Protein bar Vainilla
Protein Bar
NOVA 4