Barcode: 0719283507266
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 428.6 kcal |
| Fat | 14.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 71.4 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 14.3 g |
| Salt | 2.2 g |
Ingredients
Enriched flour (wheat flour, malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid), canola and/or sunflower oil (with rosemary extract and ascorbic acid [to preserve freshness]), dehydrated garlic, maltodextrin, yeast, 2% or less of salt, sugar, natural butter flavors (milk), wheat gluten, citric acid, extractives of annatto and turmeric (color), butter oil.
Allergens
gluten
milk
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Riz spécial rizotto
Vivien Paille
B
Jus De Citron Vert
Delpierre
B NOVA 3
Pois cassés de nos agriculteurs
Vivien Paille
A NOVA 1
Cocos tomates confitues
Vivien Paille
A NOVA 4
Gansettes
Panzani
A NOVA 1
Potato Chips queso
Olé
E NOVA 4
Jus de citron
Delpierre
B NOVA 3
Riz Sauvage
Vivien Paille
B NOVA 1
Riz de Camargue Bio
Vivien Paille
B NOVA 1
Salade wakame
Comptoir Sushi,Labeyrie
D NOVA 4
Quinoa & Boulgour
Vivien Paille
A NOVA 1
Lentilles vertes
Vivien Paille
A NOVA 1