Barcode: 0012000207044
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 29.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 7.9 g |
| of which sugars | 7.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, high fructose corn syrup, citric acid, phosphoric acid, potassium citrate, sodium hexametaphosphate (to protect flavor), natural flavor, potassium benzoate (preserves freshness), gum arabic, potassium sorbate (preserves freshness), xanthan gum, glycerol ester of rosin, acesulfame potassium, calcium disodium edta (to protect flavor), sucralose, red 40, blue 1.
Additives
e129
e133
e202
e212
e330
e338
e385
e414
e415
e452
e452i
e950
e955
Related Products in Beverages
Real Fruit & Barley Apple & Pear
Robinsons
C NOVA 4
Gatorade Frost Thirst Quencher Glacier Cherry
Gatorade
C NOVA 4
Frappucino vanille
Starbucks
D NOVA 4
Oran soda
Terme di Crodo
E NOVA 4
tonic wine
buckfast
NOVA 3
Karibbean kola
KA
D NOVA 4
Malted Chocolate Drink Mix
Ovaltine
NOVA 4
Gatorade Frost Glacier Freeze
Gatorade
C NOVA 4
Lemon Cheese Cake
Chiefs
Eco-Score D
LEMON LIME FLAVORED SODA
7up
E NOVA 4
Coca-Cola original taste1.75
Coca Cola, Coca-Cola
E NOVA 4
Protein shake vanilla flavour
Protein Lab
NOVA 4