Barcode: 0041483001917
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 51.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.7 g |
| of which sugars | 12.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, high fructose corn syrup, orange flavor [water, citric acid, gum arabic, sodium citrate, glycerol ester of wood rosin, natural and artificial flavors, yellow #6, brominated vegetable oil]. potassium sorbate (preservative).
Additives
e110
e202
e330
e331
e414
e443
e445
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Huile de tournesol
Bouton d'or
C NOVA 2
Chips nature - BIO
Bouton d'or
C NOVA 3
Mini cakes aux fruits x10
Chabrior
D NOVA 4
Pickles 44,6 bo 240g
Bouton d'or
B NOVA 4
Champignons de paris pieds & morceaux
Saint Eloi
A NOVA 3
Chips saveur jambon fumé
Bouton d'or
B NOVA 4
SPECIALITE SOJA VANILLE x 4
Paturages
B NOVA 4
Chips craquantes - 6x30 g
Bouton d'or
C NOVA 3
Céréales soufflées caramel chocolat
Netto
D NOVA 4
Biscottes nature
Netto
D NOVA 4
Macaroni 1 kg
Netto
B NOVA 1
Fraises entieres
Adelie, Paquito
A NOVA 1