Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 424.2 kcal |
| Fat | 15.2 g |
| of which saturated | 7.6 g |
| Carbohydrates | 66.7 g |
| of which sugars | 60.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
nutrition facts amount/serving total fat 5g sat fat 2,5g trans fat 0g about 14 servings serv size 2 thsp (33g) sodium 65mg 36 total carb 22g calories 140 total sugars 20g incl 20g added sugars 40% protein 0g per serving - daily value not a significant source of chalest fte vit d, calcium, iron and potas, gedents: sugar, palm oil, water, corn syrup, corn starch canolaol s of salt, mono and diglycerides, artificial color including yellowsad acal flavor, polysorbate go, modified corn starch, potassium sorbe lecithin, xanthan gum, citric acid, antioxidants (ascorsyl palmitate omile and rosemary extracts), ang soybean ingredients, byco the jm, smucker ,orruille oh 44667 usa best if used sep 18 2021 o 078 50i 07
Additives
Related Products
Quint Frühstücksfleisch
Quint
Chow Mein 30% Less Sugar Stir Fry Sauce
Sharwood's, Sharwoods
Yogur Griego Natural
Consum
Indian Inspired Butter Chicken Cooking Sauce
Private Selection
Sirloin Beef
Gary's QuickSteak
Schinken-Käse Wrap
Lidl, Chef Select to Go
Orange zero
Edeka, Gut & Günstig
Cocktail de fruits rouges
Bio Village, Marque Repère
Sweetened Condensed Milk
Longevity Brand
cottage cheese
no name