Barcode: 0041415194052
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 425.0 kcal |
| Fat | 22.5 g |
| of which saturated | 3.8 g |
| Carbohydrates | 55.0 g |
| of which sugars | 32.5 g |
| Fiber | 5.0 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic raisins, organic cashews, organic agave nectar, organic pumpkin seeds, organic almonds, organic cherries (organic cherries, organic apple juice concentrate, organic sunflower oil), organic brown rice syrup, organic chocolate chips (organic cane sugar, organic cocoa mass, organic cocoa butter, organic vanilla), organic crisp brown rice, organic sunflower oil blend (organic sunflower oil, mixed tocopherols, organic rosemary extract), organic cherry flavor, organic agar.
Additives
e306
e392
e406
Related Products in Snacks
Grand Chocolat Earl Grey Blanc
Gepa
E NOVA 4
Grand Noir Zarte Bitter Orange 70%
Gepa
E NOVA 3
Joghurt Erdbeer
Gepa
E NOVA 3
Crossita
Gepa
E NOVA 4
fair multi power
GEPA
D
Bio vegane Schokolade 44% Kakao
GEPA
E
Mocca Sahne
Gepa
E NOVA 3
Grand Noir Edelbitter 85%
Gepa
E NOVA 3
Vegan Knusper Nuss Classic
Gepa
E NOVA 3
Bio Vollmilchschokolande
Gepa
E NOVA 3
Bio Chocolat Noir Salty Caramel
Gepa
E NOVA 4
White Salzmandel Cassis
Gepa
E NOVA 3