Barcode: 0892798000337
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 115.0 kcal |
| Fat | 2.7 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 19.5 g |
| of which sugars | 15.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.7 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Pasteurized milk, coconut cream, cane sugar, skim milk, xanthan gum, vanilla, salt
Additives
e415
Related Products in Desserts
Crème dessert
Elle & Vire
C NOVA 4
Popeyes, Mardi Gras Cheesecake
Popeyes
E
O'Charley's, Goo Goo Crunch
O'Charley's
E
Culver's, Vanilla Waffle Cone, 2 Scoops
Culver's
E
Einstein Bros, Heavenly Chocolate Chip Cookie
Einstein Bros
E
Baskin Robbins, Strawberry Cheesecake Ice Cream, 4 Oz Scoop
Baskin Robbins
D
Perkins, Caramel Apple Pie, Slice
Perkins
C
Baskin Robbins, Pralines N Cream Ice Cream, 2.5 Oz Scoop
Baskin Robbins
E
Crème glacée rhum-raisins
Miko
D NOVA 4
Hardee's, 1 Chocolate Chip Cookie
Hardee's
E
Golden Corral, Chocolate Cupcake
Golden Corral
E
Baskin Robbins, Chocolate Mint Cake
Baskin Robbins
D