Barcode: 0015418007862
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 188.0 kcal |
| Fat | 10.6 g |
| of which saturated | 7.1 g |
| Carbohydrates | 22.4 g |
| of which sugars | 17.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Milk, cream, sugar, skim milk solids, corn syrup, whey, stabilized and emulsified by mono and diglycerides, guar gum, cellulose gum and carrageenan, natural and artificial flavor, vegetable annatto color.
Allergens
milk
Additives
e407
e412
e466
e471
Related Products in Desserts
Dairy Queen, Pineapple Sundae, Small
Dairy Queen
D
Bonefish Grill, Macadamia Nut Brownie
Bonefish Grill
E
Applebee's, Chocolate Chip Cookie Sundae
Applebee's
E
Dairy Queen, Salted Caramel Truffle Blizzard Treat, Large
Dairy Queen
E
Captain D's, Chocolate Cake
Captain D's
D
Baskin Robbins, Maui Brownie Madness Frozen Yogurt, 2.5 Oz Scoop
Baskin Robbins
E
Friendly's, Nuts Over Caramel Ice Cream
Friendly's
D
Yard House, Mini Peach Apple Cobbler
Yard House
E
Mochi Ice Black Sesame
Buono
D NOVA 4
Baskin Robbins, Bobsled Brownie Warm Brownie Sundae
Baskin Robbins
C
On The Border, Caramel Churros
On the Border
Subway, White Chip Macadamia Nut Cookie
Subway
E