Barcode: 0883990681202
Flavored Juice Beverage
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
natural flavors
Available in
france, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 8.5 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 2.3 g |
| of which sugars | 1.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, organic apple juice concentrate, natural flavors, citric acid, natural grape flavor, organic reb a (stevia extract).
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Nature's place, organic raisin bran cereal
Nature's Place
C NOVA 3
Steel Cut Quick Cook Oats, Whole Grain Oats
Nature's Place
A
California Extra Virgin Olive Oil
Taste Of Inspirations
B NOVA 2
Greek extra virgin olive oil
Taste Of Inspirations
B NOVA 2
Almondmilk
C NOVA 4
Almondmilk
B NOVA 4
Nature's place, organic peanut butter dots cereal
Nature's Place
E NOVA 3
Extra Virgin Olive Oil
Taste Of Inspirations
B NOVA 2
Organic gluten free raisin nut crisp
Nature's Place
D NOVA 3
Almondmilk
B NOVA 4
Cranberry juice
B NOVA 1
Original Hummus
Taste Of Inspirations
C NOVA 4