Barcode: 0028000118884
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 12.1 g |
| of which sugars | 11.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Apple juice from concentrate (water, juice concentrate), pear juice from concentrate (water, juice concentrate), mango puree from concentrate (water, puree concentrate), and less than 0.5% of natural flavors, ascorbic acid (vitamin c), citric acid.
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Spaghetti
A NOVA 1
Chestnut hill enriched macaroni product
A NOVA 1
Enriched macaroni product, penne rigate
A NOVA 1
Creamy peanut butter, creamy
C NOVA 4
Enriched macaroni product, elbow macaroni
A NOVA 1
Creamy Peanut Butter
C NOVA 4
Creamy peanut butter, creamy
C NOVA 4
100% white grape juice from concentrate, white grape
E NOVA 3
Whole grain wheat & bran cereal with raisins
D NOVA 3
Angel hair enriched macaroni product
A NOVA 1
100% apple juice from concentrate, apple
E NOVA 1
Enriched macaroni product, fettuccine
A NOVA 1