Barcode: 0072965773602
Flavored lollipops
by Luv Pops
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 412.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 94.1 g |
| of which sugars | 94.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, citric acid, natural or artificial flavor, artificial colors(blue 1, blue 2, red 40).
Additives
e129
e132
e133
e330
Related Products in Snacks
Tucs
Tuc
E NOVA 4
Tuc Sour Cream & Onion
Tuc
E NOVA 4
Stimorol Max
Stimorol
NOVA 4
Mmmax Cacahuète & Caramel
Milka,Mondelez
E NOVA 4
Granola L'Original
Lu, Mondelez International
E NOVA 4
Biscuits chocolat lait Granola
Lu
E NOVA 4
Chewing-gum 2fresh menthe fraîche-menthe forte sans sucres
Hollywood
NOVA 4
Grany barre cereale noisette
LU
D NOVA 4
LU Moelleux Trio
LU
E NOVA 4
Granola L'original
LU
E NOVA 4
Grany pomme
LU
D NOVA 4
Lu moelleux TRIO
LU
E NOVA 4