Barcode: 0032251051425
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 392.9 kcal |
| Fat | 10.7 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 67.9 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 4.0 g |
Ingredients
Potatoes*, coconut oil, corn syrup solids, salt, canola oil, nonfat dry milk, sodium caseinate (from milk), butter*(cream and salt), mono - and diglycerides, spices, natural and artificial flavors, dipotassium phosphate, calcium stearoyl lactylate, disodium inosinate and disodium guanylate, titanium dioxide, annatto and turmeric (color), freshness preserved with sodium acid pyrophosphate, sodium bisulfite and citric acid.
Allergens
milk
Additives
e171
e222
e330
e340
e340ii
e450
e450i
e471
e627
e631
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pain de mie nature
Monoprix
C NOVA 4 Eco-Score B
Bio soja drink
ja! Natürlich
B Eco-Score B
pâte feuilletée
Mfrancois, St François
D Eco-Score D
Crunchy Nut
Kellogg's
D NOVA 3 Eco-Score D
Cup Noodles Chicken Flavor Ramen Noodle Soup
Nissin
NOVA 4
Caprese Genuss
Simply V
D NOVA 4
Almond
Earth's Own
B NOVA 4 Eco-Score A
Tofu a la Minute Asian Spiced
SoFine
A
Sea Salt & Black Pepper
Tyrrells
C NOVA 3
Cream of Chicken & Mushroom
Campbell’s
C NOVA 4
Corn Pops
Kellogg's
D NOVA 4 Eco-Score D
White miso
Miso tasty
E NOVA 3