Barcode: 0090208300170
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 77.0 kcal |
| Fat | 3.0 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 9.3 g |
| of which sugars | 9.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Milk, sugar, dextrose, natural & artificial flavor, carrageenan, caramel color and vitamin d3.
Allergens
milk
Additives
e407
Related Products in Dairies
REDUCED FAT BUTTERPAK SPREADABLE
TESCO
D NOVA 2
Greek style yogurt
Tesco
C NOVA 1
Low Fat Greek Style Yogurt
TESCO
A NOVA 1
Brie Bites
Tesco
C NOVA 4
Tesco Greek Style Yoghurt 4 X
Tesco
C NOVA 1
Unsalted Butter
Tesco
E NOVA 2
Tesco British Salted Block Butter
Tesco
E NOVA 2
Mild White Cheddar
Tesco
D NOVA 3
0% Fat Greek Yoghurt
Tesco, Tesco Finest
A NOVA 1
Tesco salted spreadble
Tesco
E NOVA 4
0% Fat Greek Style Yoghurts
Tesco
A NOVA 1
Medium White Cheddar
Tesco
D NOVA 3